سلامتی و پزشکی

ستاری: ایران قدرت اول علمی و فناوری منطقه است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از فعالیت بیش از شش هزار شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد.

5 مرداد 1400

تاثیر منفی تغییر رژیم غذایی و ساعت شبانه روز بر چربی های سالم

خبرنگاران/خراسان رضوی بر اساس نتایج یک مطالعه پیش بالینی، تغییر عادات غذایی یا تغییر ساعت شبانه روزی می تواند بر بافت چربی سالم تاثیر داشته باشد.

24 تیر 1400

قتل همسر در دفاع از فرزندان

مرد افغانستانی که همسرش را در حمایت از فرزندانش به قتل رسانده و مادرزنش را تا پای مرگ برده است، به زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود.

21 تیر 1400

نحوه کاشت ماش در گلدان و شرایط نگهداری از آن

ماش یکی از گیاهان پرخاصیتی است که در آشپزی ایرانی به خوبی جای خود را پیدا کرده است. کاشت ماش در گلدان کار چندان دشواری نیست و با فراگیری آموزش های لازم می توانید در خانه خود ماش بکارید و از محصولات ارگانیک خود در آشپزی استفاده کنید. در این مطلب از سایت...

20 تیر 1400

7 کاری که مغز را تغییر می دهد

تهران (پانا) - تا به حال شده آرزو نموده باشید که خیلی سالم تر، مثبت اندیش تر و باهوش تر شوید؟ خبرهای خوبی برایتان داریم.

18 تیر 1400

توصیه های کرونایی؛ در زمان حضور در مراسم احیا، به هیچ وجه ماسک را برندارید

تهران (پانا) - به توصیه مسئولان وزارت بهداشت برای در امان ماندن از خطر بیماری کرونا در مراسم شب های قدر، عزاداران در زمان حضور در این مراسم به هیچ وجه ماسک را نباید از صورت خود بردارند.

31 خرداد 1400

گامی برای ارتقای سلامت جامعه؛ حمایت از 35 طرح تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه گیاهان دارویی

تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی منعقد شد.

24 خرداد 1400

5 درختی که در فرهنگ ایرانی مقدس هستند!

برخی از درختان از جمله درختان مقدس ایرانی شناخته می شوند. درخت نماد حیات و زندگی است و رمز باروری انتها ناپذیر، سرچشمه بی مرگی و مظهر حقیقت مطلق هستی است. انسان در برخی از فرهنگ ها گاهی تا سر حد پرستش درخت نیز پیش رفته است، در پاره ای دیگر از فرهنگ ها برای...

23 خرداد 1400

5 بازیگر که به خاطر نقششان تا مرز جنون پیش رفتند

در این مقاله با 5 بازیگر آشنا می شوید که سلامت روانی خودشان را به خطر انداختند و نقششان تأثیری فراموش نشدنی روی ذهن و روان و زندگی آن ها گذاشت.

21 خرداد 1400

چی را با چی نخوریم؟

در هم خوری و عدم رعایت تناسب در خوراکی های مختلف باعث سوء هاضمه و مسائل گوارشی می شود و دانستن دانش چگونه خوردن، موضوع بسیار مهمی در تغذیه است.

20 خرداد 1400

خبرنگاران قرایی مقدم: شخصیت بنیادی تاثیر زیادی در ناهنجاری های ورزشی دارد

تهران- خبرنگاران- رفتارشناس حوزه اجتماعی با تاکید بر خواستگاه افراد در رفتار گفت: خشونت در فوتبال با توجه به ذات آن امری گریزناپذیر است اما بعضی از رفتارها به شخصیت بنیادی فرد و گذشته او باز خواهد گشت.

20 خرداد 1400

طرح اندازه گیری فشار خون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از سوی کانون سلامت اجرایی شد

کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به تازگی با برپایی ایستگاه سنجش فشار خون در معاونت های فرهنگی دانشجویی، تحقیقات و فناوری و ستاد مرکزی دانشگاه اقدام به اجرای طرح اندازه گیری فشار خون کرد.

19 خرداد 1400

خواص جادویی حنا

استفاده از مواد طبیعی برای مصارف دارویی از گذشته تا به امروز در زندگی انسان ها رایج بوده و حنا یکی از مواد دارویی پرمصرف در جهان است. بیشتر مردم حنا را به عنوان رنگ مو استفاده می کنند، اما حنا به جز تغییر رنگ موها، آثار دیگری هم به جا می گذارد و خواص درمانی...

8 خرداد 1400

روزه داری باعث اُفت عملکرد ورزشکاران می گردد؟

خبرنگاران/کرمانشاه به گفته پزشک ورزشی هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه اجرای یک اصل مهم می تواند یاری کند که ورزشکاران روزه دار نه تنها کاهش عملکرد نداشته باشند، بلکه افزایش عملکرد عضلانی را هم داشته باشند.

7 خرداد 1400

خبرنگاران ترک عادت های بد غذایی نقش مهمی در سلامت افراد دارد

ایلام - خبرنگاران - فرماندار دهلران گفت: ترک عادت های بد غذایی نقش مهم و موثری در سلامت افراد دارد.

1 خرداد 1400

طرح های جدید میز منشی مطب دندانپزشکی در سبک مدرن و امروزی

بسیاری از طراحان عقیده دارند اتاق پذیرش یا انتظار مطب پزشکی، به مثابه قلب آن است. این مکان اولین جایی است که مراجعین قدیمی و جدید با آن روبرو شده و احساس اولیه خود نسبت به فضا را شکل می دهند. یکی از مهم ترین قسمت های دیزاین این منطقه نیز که ارتباط مستقیم...

24 اردیبهشت 1400

افزایش 17 تا 104 درصدی شهریه یک دانشگاه!

دانشگاه آلبرتا کانادا گفت که شهریه دانشجویان خود را بین 17 تا 104 درصد افزایش می دهد.

19 اردیبهشت 1400

راز خروج واحدهای رزمی ارتش آمریکا از عراق

خبرنگاران - گروه بین الملل: وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه (7 آوریل) از برگزاری یک ویدئو کنفرانس بین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، و فواد حسین همتای عراقی وی اطلاع داد.

7 اردیبهشت 1400

افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 در همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: با فرایند افزایشی تعداد مبتلایان در 24 ساعته گذشته در استان همدان، نگران افزایش این آمار در پایان ماه جاری و آغاز ماه جدید هستیم.

7 اردیبهشت 1400

نوشیدن قهوه قبل از ورزش به چربی سوزی بیشتر یاری می نماید

تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش عملکرد ورزشی را نشان داده اند. با این حال، اطلاعات محدودی در خصوص اینکه آیا کافئین توانایی بدن در چربی سوزی را افزایش می دهد، وجود دارد.

30 فروردین 1400
تعداد: (186)