42 نوع ماده معدنی از معادن استان استخراج می گردد

به گزارش وبلاگ عینک شب، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 40 درصد فراوری گچ، 60 درصد فراوری نمک کشور نیز در معادن این استان فراوری می گردد که رتبه نخست را در این بخش کسب کردند.

42 نوع ماده معدنی از معادن استان استخراج می گردد

به گزارش خبرنگار از ، علی تشنه دل در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه معادن این استان دارای رتبه های برتر در فراوریات معدنی است، گفت: 95 درصد سلستین و زئولیت کشور در استان سمنان فراوری می گردد.

او با اشاره به اینکه سالانه حدود 42 نوع ماده معدنی از معادن استان سمنان استخراج می گردد، اضافه نمود: 40 درصد فراوری گچ، 60 درصد فراوری نمک کشور نیز در معادن این استان فراوری می گردد که رتبه نخست را در این بخش کسب کردند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تأکید بر اینکه معادن این استان با 15 درصد ظرفیت فراوری زغال رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است، یادآور شد: همچنین با 20 درصد ظرفیت فراوری کرومیت در استان رتبه سوم را در این بخش کسب کردند.

تشنه دل بابیان اینکه 2.5 میلیارد تُن ذخیره زمین شناسی در پهنه استان سمنان وجود دارد، بیان نمود: 690 تُن آن ذخیره قطعی است و ارزش آفرینی، ایجاد اشتغال و مواد اولیه ای که از بخش معدن فراوری می گردد به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی توسعه صنعتی استان موردتوجه قرار گرفته است.

او با تأکید بر اینکه در حال حاضر 70 درصد منابع ذخیره قطعی در استان، مورد غفلت قرارگرفته است و باید برنامه ای ویژه برای این مهم در نظر گرفته گردد، توضیح داد: این استان رتبه پنجم کشوری ازلحاظ تعداد معادن و رتبه ششم کشوری در بحث استخراج از معادن را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیغام / م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "42 نوع ماده معدنی از معادن استان استخراج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "42 نوع ماده معدنی از معادن استان استخراج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید