32 مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است

به گزارش وبلاگ عینک شب، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از احداث 32 مجتمع گردشگری بین راهی در استان اطلاع داد.

32 مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است

به گزارش وبلاگ عینک شب به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار در این خصوص اظهار کرد: با توجه به نظرسنجی های اجرا شده از گردشگران در سال های اخیر و لزوم برطرف احتیاجها و همچنین ارتقا رضایت گردشگران استان در محورهای مواصلاتی، با کوشش معاونت سرمایه گذاری اداره کل، جذب سرمایه گذار در زمینه احداث مجتمع های رفاهی و تفریحی گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

وی در این رابطه اضافه نمود: بر این اساس، در امسال شاهد اجرای 32 پروژه فعال سرمایه گذاری مجتمع رفاهی و تفریحی گردشگری در استان هستیم.

آبدار با اشاره به این که در بعضی از این مجتمع ها امکان اقامت و هتلینگ برای گردشگران نیز در نظر گرفته شده است، اضافه نمود: با اتمام مراحل ساخت قسمت های اقامتی مجتمع های گردشگری و خدماتی رفاهی، 924 تخت نیز به ظرفیت اقامتی آذربایجان شرقی اضافه نموده خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید بر اینکه حجم سرمایه گذاری اجرا شده در این 32 پروژه بالغ بر 7000 میلیارد ریال است، ادامه داد: با سرمایه گذاری اجرا شده از سوی سرمایه گذاران و شروع به فعالیت مجتمع های مذکور، برای حدود 1000 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی گفت: از میان 32 مجتمع گردشگری بین راهی، هشت مجتمع در بستان آباد با موضوع آزادراه تبریز-زنجان، شش مجتمع در میانه، چهار مجتمع در تبریز، سه مجتمع در هر یک از شهرستان های اهر و شبستر، دو مجتمع در جلفا و یک مجتمع نیز در هر یک از شهرستان های مراغه، اسکو، کلیبر، مرند، هریس و خداآفرین در حال احداث است که در این راستا به همکاری سایر ارگان ها به ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان احتیاج داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، او در پایان اضافه نمود: 20 پرونده جدید سرمایه گذاری برای دریافت موافقت اصولی نیز در استان تشکیل شده که در حال طی مراحل اداری است.

منبع: همشهری آنلاین

به "32 مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید