گروه 4 جانبه مذاکرات صلح افغانستان در فرایند صلح ناکام بوده اند

به گزارش وبلاگ عینک شب، معاون وزیر امور خارجه پاکستان خاطرنشان کرد که هیچ یک از کشورهای آمریکا، چین، پاکستان و افغانستان در پیشبرد فرایند صلح افغانستان پیروز نبوده اند اما اسلام آباد تلاش های خود در این زمینه را ادامه خواهد داد.

گروه 4 جانبه مذاکرات صلح افغانستان در فرایند صلح ناکام بوده اند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک شب به نقل از اکسپرس نیوز، اعزاز احمد چوهدری معاون وزیر امور خارجه پاکستان، اعلام کرد: که گروه چهارجانبه مذاکرات صلح افغانستان ناکام بوده است.

وی افزود: هیچ یک از کشورهای آمریکا، چین، پاکستان و افغانستان در زمینه مذاکرات صلح افغانستان پیروز نبوده است اما پاکستان تلاشهای خود را در این خصوص ادامه خواهد داد.

چوهدری ضمن محکوم کردن حملات اخیر کابل شرح داد: پاکستان هرگز عملیات خشونت آمیز را نخواهد پذیرفت.

وی تاکید کرد: گروه های شبه نظامی افغانستان باید با گذاشتن سلاح روی زمین در مذاکرات صلح شرکت کنند.

این در حالی است که نفیس زکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته در واکنش به اظهارات اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت که پاکستان هیچ تبعیضی در مبارزه با تروریستها قائل نمی شود.

وی افزود: آوردن طالبان افغان پای میز مذاکره تنها مسئولیت پاکستان نیست بلکه همه طرفها باید برای صلح و ثبات افغانستان احساس مسئولیت کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: پاکستان همواره تلاش های جدی برای برگزاری گفت وگوهای صلح بین طالبان و دولت افغانستان انجام داده است.

.

منبع: تسنیم

به "گروه 4 جانبه مذاکرات صلح افغانستان در فرایند صلح ناکام بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه 4 جانبه مذاکرات صلح افغانستان در فرایند صلح ناکام بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید