کرونا؛ مجلس تعطیل شد ، بودجه یک دوازهمی می گردد

به گزارش وبلاگ عینک شب، پس از اعلام نظر وزارت بهداشت در مورد شرایط شیووع کرونا، مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و چون امکان آنالیز لایحه بودجه وجود دارد احتمالا به صورت یک دوازدهم تصویب خواهد شد.

کرونا؛ مجلس تعطیل شد ، بودجه یک دوازهمی می گردد

به گزارش وبلاگ عینک شب، اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس به فارس، گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شیوع ویروس کرونا و خطرناک بودن آن جلسات علنی مجلس شورای اسلامی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

وی اضافه نمود: به احتمال زیاد ما بودجه را به صورت دو دوازدهمی تصویب خواهیم کرد.

وی گفت: ما هفته آینده جلسات علنی مجلس شورای اسلامی را نخواهیم داشت و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

عباسی اضافه نمود: تا زمانی که وزیر بهداشت اعلام کند و شرایط در حالت عادی قرار بگیرد ما جلسه علنی در مجلس نخواهیم داشت تا مطمئن شوند که همکاران ما هم مسئله ای نخواهند داشت تا شرایط عادی حاکم گردد تا مجلس جلسات علنی برگزار کند.

  • ربیعی: مردم برای مدیریت کرونا دو هفته همکاری نمایند
  • وزیر بهداشت: پیک اصلی بیماری کرونا در راه است | توضیح برنامه های اقدام

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس ادامه داد از آنجایی که وزارت بهداشت تجمع در یک فضای بسته را به صلاح نمی داند لذا پیشنهاد کردند که جلسات مجلس نیز تشکیل نگردد.

عباسی ادامه داد: ما دو موضوع مهم در دستور کار داشتیم اما به ناچار مجبور شدیم جلسات را به تأخیر بیندازیم.

وی درباره تصمیم گیری های اتخاذ شده برای لایحه بودجه سال 99 کل کشور نیز مطرح نمود: بر اساس تصمیمی که هیأت رئیسه گرفتند ما باید تمهیداتی فراهم کنیم تا دو دوازدهم را تصویب کنیم. حال یا باید به کمیسیون تلفیق اختیار دهیم یا اینکه جلسه ای که در صحن علنی خواهیم داشت با تمهیدات مناسب باید انجام بگیرد اما فعلا تا اطلاع ثانوی ما جلسه علنی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این تصمیم بر اساس نظر هیأت رئیسه بوده یا رئیس مجلس، گفت: خیر، بنا به توصیه وزیر بهداشت و درمان که رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کروناست انجام شده است، زیرا ایشان صلاح ندانست، چون تست کرونای بعضی نمایندگان مجلس مثبت بوده و همچنین نگرانی هایی داشته که نیمی از همکاران ما اصلا تست ندادند و بنا به دلایلی همچون ارتباطات مردمی این نگرانی وجود داشت که این بیماری شیوع پیدا کند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: البته در جلسه غیرعلنی که در مجلس داشتیم وزیر بهداشت تلویحا چنین پیشنهادی داده بود، اما این بار صراحتاً اعلام نمود و ما همه موظف هستیم که تحت نظر پیشنهادی کارشناسی ستاد پیشگیری از کرونا عمل کنیم و مجلس و هیأت رئیسه هم به آن عمل نموده و ما اعلام می کنیم تا اطلاع ثانوی جلسه علنی نخواهیم داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرونا؛ مجلس تعطیل شد ، بودجه یک دوازهمی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ مجلس تعطیل شد ، بودجه یک دوازهمی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید