نوشیدن قهوه قبل از ورزش به چربی سوزی بیشتر یاری می نماید

به گزارش وبلاگ عینک شب، تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش عملکرد ورزشی را نشان داده اند. با این حال، اطلاعات محدودی در خصوص اینکه آیا کافئین توانایی بدن در چربی سوزی را افزایش می دهد، وجود دارد.

نوشیدن قهوه قبل از ورزش به چربی سوزی بیشتر یاری می نماید

به گزارش وبلاگ عینک شب به نقل از مهر، دانشمندان با استفاده از آزمایشات درجه بندی شده در مردان فعال، اثر کافئین بر اکسیداسیون چربی را در جلسات تمرین ورزشی صبح و بعدازظهر آنالیز کردند.

محققان شواهدی یافتند که نشان می دهد مصرف مقدار کافئین معادل یک فنجان قهوه قوی 30 دقیقه قبل از ورزش هوازی منجر به افزایش چربی سوزی می گردد، به خصوص اگر فعالیت در بعدازظهر انجام گردد.

کافئین محرکی است که به طور طبیعی در دانه های قهوه، برگ چای و دانه های کاکائو وجود دارد.

نوشیدنی های انرژی زا تجاری، تنقلات و بسیاری از غذاهای دیگر نیز حاوی کافئین افزودنی هستند. مصرف نسبی این محرک ممکن است باعث افزایش هوشیاری، عملکرد شناختی و کاهش وزن گردد.

سازمان غذا و دارو به بزرگسالان سالم توصیه می نماید بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز معادل حدود 4 یا 5 فنجان قهوه مصرف ننمایند.

آنالیز محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا نشان می دهد که کافئین می تواند با افزایش قدرت بی هوازی،

استقامت هوازی و استقامت و قدرت عضلات، عملکرد ورزشی را افزایش دهد. داده ها همچنین نشان می دهند که تأثیر مثبت کافئین بر روی این نشانگرهای عملکردی در طی جلسات ورزش هوازی بیشتر از ورزش بی هوازی است.

در این مطالعه، 15 مرد پرتحرک و فعال با میانگین سنی 32 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. شرکت نمایندگان صبح و بعدازظهر ورزش می کردند و 30 دقیقه قبل از هر ورزش 3 میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن شأن، کافئین مصرف می کردند.

فرانچیسکو آمارو گاته، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: نتایج مطالعه ما نشان داد که مصرف شدید کافئین 30 دقیقه قبل از انجام آزمایش ورزش هوازی، حداکثر اکسیداسیون چربی را در طول ورزش بدون توجه به زمان روز افزایش می دهد.

محققان پیشنهاد می نمایند که مصرف یک فنجان قهوه یا مقدار کافی کافئین کمی قبل از یک تمرین هوازی با شدت متوسط در بعد از ظهر بهترین راه حل برای حداکثر اکسیداسیون چربی در کل بدن است.

منبع: جام جم آنلاین

به "نوشیدن قهوه قبل از ورزش به چربی سوزی بیشتر یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن قهوه قبل از ورزش به چربی سوزی بیشتر یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید