موضوع فرونشست های تهران را با جدیت پیگیری می کنیم

به گزارش وبلاگ عینک شب، یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید در کنار هم برای پیشگیری از فرونشست های تهران اقدام نمایند، گفت: موضوع فرونشست های تهران را با جدیت پیگیری می کنیم.

موضوع فرونشست های تهران را با جدیت پیگیری می کنیم

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با وبلاگ عینک شب با اشاره به بعضی مسائل شهری تهران همچون آبگرفتگی در فصل بارندگی و فرونشست زمین، گفت: در جلسه ای که مجمع نمایندگان استان تهران با مسئولین سازمان آب و فاظلاب تهران در مورد آبگرفتگی معابر تهران داشت مقرر شد که آب های روان ناشی از بارندگی که خود موجب ابگرفتگی معابر می شوند ساماندهی شده و در جای مناسب از آن ها استفاده گردد.

وی با اشاره به فرونشست زمین در تهران توضیح داد: در این خصوص نیز دو روز گذشته به همراه خانم طیبه سیاوشی جلسه ای با سازمان نقشه برداری کشور داشتیم، این سازمان به خوبی در این موضوع ورود نموده و میخواهد در این موضوع یاری کند.

به گفته وی کمبود نقشه زیرزمینی، برداشت بی رویه از قنات ها، ساخت و ساز های بی رویه، کشاورزی های نادرست، حفاری های ناصحیح و ساختمان سازی ها موجب ایجاد این معضل اساسی در تهران شده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان تهران اعلام کرد: کمیسیون عمران در نظر دارد که با استانداری و شهرداری تهران موضوع فرونشست زمین در تهران را آنالیز کند، همچنین مقرر شده است مجمع نمایندگان استان تهران جلسه ای مشترک با سازمان برنامه و و بودجه، استانداری و شهرداری تهران و کمیسیون برنامه و بودجه داشته باشد تا این موضوع را آنالیز و راه حلی برای آن پیدا کند، ما درخصوص بازدیدهایی که در این حوزه داشته ایم گزارشی را به استانداری تهران ارسال خواهیم کرد و از آن ها می خواهیم این موضوع را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

ذوالقدر با بیان اینکه نباید بگذاریم یک مشکل تبدیل به بحران یا معضل گردد و سپس به آن ورود کنیم ، تاکید نمود: قطعا این موضوع در اولویت است و با جدیت پیگیری می گردد، اگرچه بخشی از این مشکل به دلیل تحریم ها و کمبود دستگاه هاست، چرا که خیلی از دستگاههای سازمان نقشه برداری به روز نیست و این اختصاص بودجه کافی را می طلبد. استفاده از ظرفیت این حوزه و تهیه دستگاه های به روز می تواند این سازمان را یاری کند که از روند فرونشست ها جلوگیری نمایند. قطعا در این مضوع همه دستگاه ها باید کنار هم همکاری نمایند نه اینکه منتظر باشیم بحران ایجاد گردد سپس کمیته بحران ورود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موضوع فرونشست های تهران را با جدیت پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع فرونشست های تهران را با جدیت پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید