معاون گردشگری: قول بسته تشویقی سفر را گرفته ام ، کوپن سفر، سفر کارت یا وام سفر؟

به گزارش وبلاگ عینک شب، به دنبال لغو سفرها در تعطیلات نوروز با شیوع ویروس کرونا، بسته تشویقی سفر به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شد که تداوم ابتلا در ایران، نتیجه آن را فعلا مسکوت نگه داشته است. وزارت بهداشت همچنان نسبت به راه افتادن موج سفر بعد از سه ماه محدودیت، نگران است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مرحله که بعضی محدودیت ها برطرف شده، طرح سفر هوشمند را با تاکید بر سفرهای ضروری و تجاری، به جریان انداخته است، هرچند که سفرها به شکل گروهی و خانوادگی پس از برطرف محدودیت تردد بین استانی، تا حدی راه افتاده است.

معاون گردشگری: قول بسته تشویقی سفر را گرفته ام ، کوپن سفر، سفر کارت یا وام سفر؟

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی که سه شنبه 23 اردیبهشت ماه برگزار گردید، درباره بسته تشویقی سفر که یکی از راهکار های جبران بخشی از خسارات تاسیسات گردشگری نیز محسوب می گردد، گفت: دنبال این بسته تشویقی هستم و به شکل شفاهی از دکتر نهاوندیان، معاون مالی رییس جمهور قول گرفتیم تا یک خط اعتباری سفر بعد از کرونا در اختیار خانواده ها قرار دهند.

او در عین حال یادآور شد: این بسته تشویقی هنوز مصوب نشده است. اما به محض فروکش کردن تب کرونا کوشش می کنیم این خط اعتباری سفر به خانواده ها اختصاص یابد تا به صورت غیرمستقیم از فعالان گردشگری حمایت گردد.

معاون گردشگری این پیش بینی را دارد که سفرها با فروکش کردن تب ویروس کرونا در ایران به سوی سفرهای خانوادگی پیش رود.

جزئیات بسته تشویقی سفر معلوم نیست، اما پیشنهادهایی درباره تخصیص تسهیلات به شکل وام سفر و یا کارت های اعتباری سفر مشابه سفرکارت از سوی بعضی کارشناسان و فعالان گردشگری مطرح شده است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قبلا طرحی را با عنوان فرصت یا مرخصی سفر به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده بود و از دولت خواست که بعد از کرونا، با ایجاد تعطیلات فرصت سفر برای مردم فراهم کند. این طرح در ابتدا از سوی وزیر بهداشت با عنوان کوپن سفر معرفی شده بود که منظور، ایجاد زمینه ای برای مرخصی سفر بود.

معاون گردشگری همچنین گفته که کماکان پیگیر بازگرداندن سهمیه بنزین سفر است که برای تعطیلات نوروز 99 مصوب شده بود اما با شیوع ویروس کرونا، متوقف شد. او گفته که کوشش می نماید این سهمیه را برای سفرهای بعد از کرونا، دریافت کند.

ایسنا

منبع: گردشبان

به "معاون گردشگری: قول بسته تشویقی سفر را گرفته ام ، کوپن سفر، سفر کارت یا وام سفر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون گردشگری: قول بسته تشویقی سفر را گرفته ام ، کوپن سفر، سفر کارت یا وام سفر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید