محرومیت در انتظار استوکس و پرسپولیس

به گزارش وبلاگ عینک شب، معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره پیگیری پرونده آنتونی استوکس از طریق فیفا توضیحاتی را ارائه داد.

محرومیت در انتظار استوکس و پرسپولیس

به گزارش وبلاگ عینک شب و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتور، در متن بیانیه مصطفی کاراندیش آمده است:

هواداران عزیز باشگاه تراکتور، پیرو سوالات مکرر و اخباری که پس از پیوستن آنتونی استوکس منتشر شده است، مواردی را لازم به ذکر می دانم اما قبل از آن باید خبر خوبی به شما بدهم. هفته گذشته توانستیم در مورد پفراینده ای در کمیته انضباطی فیفا که از گذشته باقیمانده بود، پیروز شویم. امکان محرومیت یا کسر امتیاز در این پفراینده، با وجود مدارک قوی طرف مقابل، بسیار بالا بود اما با استفاده از دانش تخصصی حقوق فوتبال، توانستیم این خطر را از باشگاه دور نماییم.

در مورد آنتونی استوکس، مطابق مقررات تعیین شرایط و انتقال بازیکنان فیفا، در صورتی که بازیکنی بدون دلیل موجه قرارداد خود را فسخ نماید، بدون هیچ منعی می تواند با باشگاه دیگری قرارداد منعقد نماید. قرارداد جدید در هر نقطه از دنیا قابلیت ثبت دارد و بازیکن نیز می تواند برای باشگاه جدید به میدان برود. پس از طرح شکایت و صدور حکم محکومیت، بازیکن از تاریخ صدور حکم با محرومیت 4 یا 6 ماه روبرو می شود و باشگاه جدید نیز با محرومیت دو پنجره نقل و انتقالاتی روبرو می شود. در کنار این محرومیت ها، باشگاه و بازیکن مسئولیت تضامنی پرداخت غرامت را دارند. اگر پیش از صدور حکم، بازیکن قصد انعقاد قراردادی با باشگاه دیگری داشته باشد، هیچ فدراسیون و کمیته ای مانع انعقاد آن نخواهد شد اما باشگاه دوم در زمان محرومیت بازیکن، نمی تواند از وی استفاده کند.

در رویه فیفا و دیوان داوری ورزش پفراینده های از این دست بسیار هستند و فسخ بازیکن بدون توجه به موجه یا غیر موجه بودن ثبت می شود و ترتیب اثر داده می شود ولی درصورت اثبات غیر موجه بودن، بازیکن محکوم به محرومیت از بازی و پرداخت غرامت می شود. برای مثال تصمیم شماره 02190123 مورخ 12 بهمن ماه 1397 بهترین مثال برای شرایط فعلی است. همچنین در تابستان دو سال گذشته سامان قدوس برای انجام تست های پزشکی در باشگاه اوئسکا، به اسپانیا سفر کرد و پس از آن، باشگاه اوئسکا مدعی شد که قراردادی با این بازیکن ایرانی منعقد نموده است و باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس این ادعا را رد کردند. با شکایت باشگاه اوئسکا از باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس، فیفا سامان قدوس را محکوم به پرداخت 4 میلیون دلار جریمه و 4 ماه محرومیت از بازی نمود و باشگاه اوسترسوند نیز از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. همان طور که می دانیم، این بازیکن با باشگاه آمیان قراردادی منعقد نموده و این محکومیت، موجب ابطال قرارداد یا محکومیت آمیان نگردید.

در مورد طولانی شدن زمان دادرسی فیفا نیز باید در نظر داشته باشیم که در برخی پفراینده ها، فرایند رسیدگی کمی طولانی می شود و طبیعی نیز هست. برای مثال تصمیم صادره از سوی اتاق حل و فصل اختلافات فیفا در پفراینده ای که در تاریخ 3 خردادماه 1396 مطرح شده، قضات فیفا تصمیم شماره 08190889 را در تاریخ 25 مردادماه 1398 ،بیش از 2 سال و 2 ماه پس از طرح دعوا، صادر نموده اند.

در نهایت، ما در اقدامات حقوقی خود نیازمند اجتناب از هرگونه حاشیه ای هستیم. توضیحات و مصاحبه های ما در مورد پفراینده ها می تواند به ضرر باشگاه در مراجع رسیدگی باشد لذا از تمام شما هواداران عزیز تراکتور تقاضا دارم در پفراینده های مطرحه و موارد حقوقی صبور باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محرومیت در انتظار استوکس و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت در انتظار استوکس و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید