فوتبال و جنگ، شکست هایی برای تحقیر هیتلر

به گزارش وبلاگ عینک شب، هیلتر برای نشان دادن قدرت خود از فوتبال بهره می برد اما اغلب نتایج مورد انتظارش رقم نمی خورد.

فوتبال و جنگ، شکست هایی برای تحقیر هیتلر

به گزارش وبلاگ عینک شب و به نقل از آس، هیتلر با حضور مرد مورد اعتمادش یوزف گوبلس به پروپاگاندا در رژیم خود اهمیت زیادی می داد. از زمان حضورش در حکومت از فوتبال، ورزش محبوب آن دوران برای به رخ کشین قدرت خود بهره می برد اما بیشتر اوقات مطابق انتظارش انتها نمی یافت.

پرو در المپیک 1936 برلین با وجود تهدیدها اتریش (وطن هیتلر) را تحقیر کرد. داور توسط نازی ها تهدید شده بود و سه گل پرو را مردود گفت. بازی به دلیل رفتار هواداران تیم آمریکای جنوبی که به زمین یورش بردند نیمه کاره ماند. بعدها تعیین شد این اتفاق از طرف گوبلس هماهنگ شده بود. پیش از تکرار بازی، پرو و کلمبیا تصمیم گرفتند بازی های برلین را ترک کنند.

هیتلر دوباره با اتریش در راس، با آلمان بازی محبت آمیز ای را تدارک دید تا آنشلوس (پیمان اتحاد آلمان و اتریش) جشن گرفته شود. ماتیاس شیندلر به تنهایی پیروزی را در این تک بازی رقم زد. او با این حال قبول نکرد برای آلمان در جام جهانی فرانسه بازی کند. آن دیدار به معنای انتها دوران حرفه ای اش بود و مرگ اتفاقی اش در ژانویه 1939 همچنان یک توطئه به حساب می آید.

بیستم آوریل به خاطر تولد هیتلر به یک جشن ملی تبدیل شده بود و او تصمیم گرفت در سال 1941 این اتفاق را با برگزاری یک بازی با سوییس جشن بگیرد. سپ هربرگر، سرمربی آلمان از آن دیدار به عنوان یک جرم با خیانتی بزرگ یاد کرد. پس از شکست اتریش، گوبلز یک تلگرام برای فان شامر، رییس دفتر ورزش آلمان فرستاد که در آن نوشته شده بود: تدارک هر نوع مسابقه ای که احتمال شکست وجود داشته باشد ممنوع است.

با این حال بزرگ ترین شکست که در فیلم فرار به سوی پیروزی به آن پرداخته شده به بازی مرگ مشهور است. اف.سی اشتارت، تیمی متشکل از بازیکنان بازنشسته در کی یف توانست تیم ارتش آلمان را شکست دهد. ادواردو گالئانو (روزنامه نگار و نویسنده مشهور اروگوئه ای) درباره این بازی نوشت: مانند تیم از پیش شکست خورده وارد زمین شدند و از ترس بر خود می لرزیدند اما نتوانستند اشتیاقشان را برای شایسته بودن پنهان کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فوتبال و جنگ، شکست هایی برای تحقیر هیتلر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال و جنگ، شکست هایی برای تحقیر هیتلر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید