عراق، هشدار درباره پروژه سیاسی واشنگتن برای تسلط بر بغداد

به گزارش وبلاگ عینک شب، یک تحلیلگر معروف سیاسی عراقی درباره پروژه جدید سیاسی آمریکا برای بازگرداندن سیطره خود بر عراق هشدار داد.

عراق، هشدار درباره پروژه سیاسی واشنگتن برای تسلط بر بغداد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک شب،سعد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراق امروز درباره یک پروژه سیاسی عراقی-آمریکایی با هدف بازگرداندن سیطره واشنگتن بر بغداد با همراهی بعضی طرف های عراقی هشدار داده و اشاره نمود که آمریکا برگ برنده داعش را در عراق از دست داد و نتوانست پیروز گردد؛ بنابراین به یک فرایند سیاسی برای تحقق اهداف خود پناه خواهد برد.

الکعبی در تبادل نظر با سایت المعلومه گفت: آمریکا از زمان پیروزی عراق بر داعش ، به وسیله نفوذ در بعضی شخصیت ها که برنامه های واشنگتن رادر عراق اجرا می نمایند استراتژی جدیدی را با هدف ایجاد تغییر در فرایند سیاسی عراق دنبال نموده است.

وی افزود که واشنگتن علاوه بر ورود به تظاهرات مردمی عراق در اکتبر 2019 و کوشش برای کشاندن کشور به هرج ومرج، برای تجزیه عراق وایجاد اقلیم های جدید در آن روی بعضی شخصیت ها در استانهای غربی و شمالی حساب نموده بود.

تحلیلگر عراقی توضیح داد که آمریکا در کنار فشار برای احیای تروریسم در عراق با هدف ایجاد اخلال در صحنه سیاسی این کشور و ثابت کردن این امر که عراق نمی تواند از حاکمیت ارضی خود دفاع کند و نیروهای آمریکایی باید در آن بمانند، یک پروژه سیاسی را برای بازگرداندن تسلط واشنگتن بر صحنه سیاسی بغداد رهبری می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، هشدار درباره پروژه سیاسی واشنگتن برای تسلط بر بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، هشدار درباره پروژه سیاسی واشنگتن برای تسلط بر بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید