سیلابی در لرستان رخ نداده است

به گزارش وبلاگ عینک شب، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: پس از بارندگی های اخیر در هیچ یک از رودخانه های استان سیلابی رخ نداده است.

سیلابی در لرستان رخ نداده است

به گزارش وبلاگ عینک شب، رضا میرزایی در جمع وبلاگ عینک شب در مورد قطع راه ارتباطی 800 خانوار در منطقه بن لار زیودار شهرستان پل دختر اظهار کرد: حداکثر افزایش آبدهی رودخانه مادیان رود در بارندگی های اخیر معادل 6 مترمکعب در ثانیه بوده و سیلابی در این رودخانه رخ نداده است.

وی در مورد وضعیت رخداد سیلاب پس از بارندگی های اخیر بیان نمود: با توجه به خشکی زمین، دمای نسبتاً بالای هوا و افزایش تبخیر و همچنین دبی پایه بسیار کم رودخانه ها، در هیچ یک از رودخانه های اصلی لرستان سیلابی نداشتیم و وضعیت رودخانه های استان کاملاً عادی است.

میرزایی بیان نمود: متصدیان ایستگاه های آب سنجی شرکت آب منطقه ای لرستان در مناطق مختلف استان مستقرند و آمار آبدهی رودخانه ها را به طور دقیق در اختیار اداره مطالعات این شرکت گذاشته و پس از پایش آمارها وضعیت آبدهی رودخانه ها در اختیار مدیریت بحران و مردم قرار می گیرد.

وی آخرین وضعیت آبدهی رودخانه های اصلی استان را پس از بارندگی های دو روز اخیر بدین توضیح اعلام نمود: حداکثر آبدهی رودخانه های خرم آباد در منطقه علوی شش مترمکعب در ثانیه، کرگانه سه مترمکعب در ثانیه، چولهول هشت مترمکعب در ثانیه، مادیان رود در کلات زیودار شش مترمکعب در ثانیه، رودخانه کشکان در ورودی شهر پل دختر 80 مترمکعب در ثانیه، تیره دورود 10 مترمکعب در ثانیه و ماربره دورود هشت مترمکعب در ثانیه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سیلابی در لرستان رخ نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلابی در لرستان رخ نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید