ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود

به گزارش وبلاگ عینک شب، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی در اردیبهشت ماه امسال ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود.

ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود

به گزارش وبلاگ عینک شب از ارومیه، خیرالله خادمی صبح امروز در بازدید از ایستگاه راه آهن نقده گفت: راه آهن آذربایجان غربی و اتصال خط آهن ارومیه به راستا ریلی کشور یکی از پنج محور از اولویت های ریلی دولت یازدهم به شمار می رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین شرایط راستا راه آهن مهاباد به نقده بیان کرد: تا به امروز 23 کیلومتر از زیرسازی و روسازی راستا ریلی مهاباد به نقده اجرا شده و پیش بینی می شود این پروژه تا دو هفته دیگر به سرانجام برسد.

وی با بیان این که با سفر ریاست جمهوری تا اواخر خرداد ماه خط آهن ارومیه به نقده نیز تکمیل می شود اضافه نمود: از راستا ریلی 75 کیلومتری نقده به ارومیه 25 کیلومتر آن آماده ریل گذاری است و امروز مقدمات آن از دو نقطه آغاز می شود.

خادمی شرح داد: ارومیه، رشت، کرمانشاه، همدان و تبریز پنج محوری هستند که منابع اعتباری آنها برای افتتاح راه آهن تامین شده و با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه قطار خط آهن همدان زودتر از دیگر شهرها به بهره برداری می رسد.

منبع: تسنیم

به "ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریل گذاری خط آهن ارومیه به نقده آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید