روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد

به گزارش وبلاگ عینک شب، وزارت ارتباطات روسیه از آزمایش طرح اینترنت ملی در این کشور اطلاع داد.

روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک شب، الکسی سوکولوف وزیر ارتباطات روسیه شامگاه دوشنبه گفت که یک سری آزمایش ها را برای آنالیز سرویس اینترنت ملی و توانایی فعالیت آن در صورت قطع شدن از اینترنت جهانی انجام داده اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در راستای طرح اینترنت ملی که ماه نوامبر در روسیه تصویب شد، این کشور آنالیز هایی را طی چند روز اخیر بر روی شبکه های خاص (برای سنجش توانایی آن برای فعالیت بدون ارتباط با اینترنت جهانی) انجام داده است.

بر این اساس، موسسات دولتی و خدمات امنیتی، اپراتورهای مخابراتی و ارائه دهندگان سرویس ایمیل باید در این آزمایش ها شرکت می کردند اما کاربران عادی اینترنت در روسیه فعلا بخشی از این آنالیز ها نبودند.

وزیر ارتباطات روسیه در نشست خبری با بیان اینکه گزارش خروجی این آزمایش در اختیار رئیس جمهور این کشور قرار می گیرد، گفت: هدف ما ارائه سرویس اینترنتِ بدون قطعی در تمام سرزمین روسیه و تحت هر شرایطی است.

سوکولوف همچنین اضافه کرد: خروجی این آنالیز نشان داد که سازمان هیا دولتی و اپراتورهای مخابراتی آماده پاسخگویی مثبت به تهدیدات و اطمینان حاصل کردن از فعالیت موثر اینترنت و مخابرات هستند.

فروردین ماه سال جاری بود که نمایندگان مجلس دومای روسیه طرحی را به تصویب رساندند که هدف از آن تضمین دسترس پذیری کاربران به شبکه اینترنت ملی، در صورت قطع شدن ارتباط این کشور با شبکه جهانی وب در نتیجه حمله سایبری یا هر گونه اقدامات خرابکارانه دیگر بود. (جزئیات بیشتر)

پس از آن نیز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور قانون طرح اینترنت ملی و استقلال روسیه از اینترنت جهانی را امضا کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید