روز پرنوسان بورس در معاملات امروز

به گزارش وبلاگ عینک شب، خبرنگاران : شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) هشت هزار و 466 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 621 هزار واحد رسید.

روز پرنوسان بورس در معاملات امروز

به گزارش وبلاگ عینک شب به نقل از ایرنا ،براساس معاملات امروز بیش از 14 میلیارد و 56 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 206 هزار و 764 میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و 816 واحد کاهش به 464 هزار و 529 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و 197 واحد افت به 306 هزار و 130 واحد رسیدند.

شاخص بازار اول 9 هزار و 733 واحد و شاخص بازار دوم دو هزار و 563 واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و 889 واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و 688 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 521 واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و 496 واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و 448 واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و 442 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد بانک ملت (وبملت) با یک هزار و 572 واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و 97 واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با 893 واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با 890 واحد، بانک پارسیان (وپارس) با 749 واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با 649 واحد مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با 539 واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با 460 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با 414 واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه پنج میلیارد و 773 میلیون برگه سهم به ارزش 27 هزار و 108 میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین شرایط شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از 12 واحد افت داشت و بر روی کانال 16 هزار و 987 واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار چهار میلیارد و 423 میلیون برگه سهم به ارزش بیش از 76 هزار و 140 میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بانک دی (دی)، فراوری نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه توسعه اقتصادی مهر آیندگان (ومهان)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، اعتباری ملل (وملل)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، توکاریل (توریل)، بیمه کوثر (کوثر) و سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع: اقتصادنیوز

به "روز پرنوسان بورس در معاملات امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز پرنوسان بورس در معاملات امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید