دریاچه ای که در اثر زلزله در مازندران به وجود آمده!، فیلم

به گزارش وبلاگ عینک شب، دریاچه چورت دریاچه ای کوچک در انبوه جنگل های مازندران است و یکی از بهترین مقاصد برای تور طبیعت گردی به شمار می رود.

دریاچه ای که در اثر زلزله در مازندران به وجود آمده!، فیلم

وبلاگ عینک شب: دریاچه میانشه نزدیک به روستایی به نام چورت واقع شده است و از این رو آن را دریاچه چورت نیز می نامند. این دریاچه جوان، قریب به 80 سال پیش متولد شده است؛ به این ترتیب که در سال 1318 خورشیدی بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن جهت آب چشمه ای که در کنار دریاچه واقع شده است، یکی از بدیع ترین جاهای دیدنی ساری به وجود آمد.

هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقی مانده درخت هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده اند، منظره ویژه ای را ایجاد می کند. این دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد قرار گرفته و دورتادور دریاچه را پوشش های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته است.

شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش های فصلی متغیر است. ماهی های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده است و برخی هم بر اثر جابه جایی تخم آن ها توسط پرندگان و انتقال آن ها به درون دریاچه به وجود آمده اند و طی سالیان بر اثر تولید مثل به جمعیت شان افزوده اند. ازاین رو، امکان ماهیگیری در این دریاچه وجود دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "دریاچه ای که در اثر زلزله در مازندران به وجود آمده!، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ای که در اثر زلزله در مازندران به وجود آمده!، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید