دبیرکل ناتو: به حضور غیرنظامی در افغانستان ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ عینک شب، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام نمود که این سازمان پس از خروج نظامیانش از افغانستان نیز به حضور غیرنظامی در این کشور ادامه خواهد داد.

دبیرکل ناتو: به حضور غیرنظامی در افغانستان ادامه می دهیم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک شب، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت که خروج نظامی از افغانستان به معنی قطع ارتباط با این کشور نیست و ناتو حضور غیرنظامی در این کشور را حفظ خواهد نمود.

استولتنبرگ پیش از برگزاری نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو گفت که افغانستان بدون شک با خروج نیروهای ناتو با چالش های جدی روبرو است و هیچ راهی ساده ای برای پیشرفت وجود ندارد.

وی اضافه نمود که تصمیم خروج کامل نظامیان ناتو از افغانستان خطراتی را در پی خواهد داشت اما البته حضور در افغانستان نیز بی خطر نیست و ممکن است باعث افزایش خشونت ها گردد.

دبیرکل ناتو با تاکید بر اینکه حضور نظامی ناتو در افغانستان به صفر خواهد رسید، ادامه داد که ماموریت غیرنظامی این سازمان برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان و آموزش و مشاوره به آن ها ادامه خواهد داشت.

استولتنبرگ گفت: با انتها ماموریت نظامی ناتو، در حال افزایش حمایت از افغانستان به روش های دیگر هستیم. اول از همه، ما حضور غیرنظامی خود را در افغانستان حفظ می کنیم تا به نهادهای امنیتی افغانستان مشاوره دهیم و ظرفیت سازی کنیم، ما قصد داریم برای نیروهای امنیتی افغان آموزش های خارج از کشور ارائه دهیم.

وی پیش از این نیز تاکید نموده بود که هرچند ماموریت آموزشی ما در افغانستان رو به انتها است اما از نیروهای امنیتی افغان پشتیبانی می کنیم.

دبیرکل ناتو گفته بود: انتها ماموریت حمایت قاطع به معنای انتها مشارکت با افغانستان نیست و فصل جدیدی از همکاری ها شروع خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دبیرکل ناتو: به حضور غیرنظامی در افغانستان ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل ناتو: به حضور غیرنظامی در افغانستان ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید