خبرنگاران محدودیت تردد به هرمزگان باید در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری گردد

به گزارش وبلاگ عینک شب، بندرعباس- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به محدود کردن تردد به استان در شرایط حاضر، گفت: تمامی تصمیماتی که در مورد ترددهای استانی صورت می گیرد، باید با هماهنگی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای کشور انجام گردد.

خبرنگاران محدودیت تردد به هرمزگان باید در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری گردد

سعید ناجی شامگاه پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: تقاضا و انتظاراتی در استان در مورد محدودیت و ممنوعیت تردد مسافران وجود دارد و این امر باید در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیم گیری گردد.

وی اظهار داشت: در مورد تردد به هرمزگان تصمیم های استانی اتخاذ شده و در تمامی مبادی ورودی استان تیم های چک و کنترل بیماری کرونا مستقر شده اند.

رییس ستاد استانی مدیریت کرونا در هرمزگان توضیح داد: تمامی ورودی های زمینی، هوایی و دریایی استان کنترل و محدودیت ها اعمال می گردد و در مورد ممنوعیت سفر به استان پیگیر تصمیم های ملی هستیم که نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، پویشی مردمی (کمپین) با محتوای ما مردم جزیره قشم، کیش و بندرعباس جهت کنترل ویروس کرونا، خواهان کنترل و محدودیت تردد مهمانان به استان هرمزگان هستیم هفتم اسفندماه در فضای مجازی هرمزگان تشکیل و کاربران با پیوستن به آن خواهان ممنوعیت سفر به استان هستند.

تا به امروز 26 مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان هرمزگان گزارش شده است.

کرونا مانند سایر ویروس های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری های خود ایمنی می تواند خطرناک باشد و مرگ و میر آن تا به امروز حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود 80 درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود 6 درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران محدودیت تردد به هرمزگان باید در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیت تردد به هرمزگان باید در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید