خبرنگاران فرمانده ارشد ارتش آمریکا به ادامه حملات طالبان در افغانستان هشدار داد

به گزارش وبلاگ عینک شب، تهران- خبرنگاران- فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان روز سه شنبه با اشاره به ادامه حملات طالبان بعد از امضای توافقنامه گفت: اگر طالبان از توافقنامه صلحی که با امریکا به امضاء رسانده تخطی کند این توافق خواهد شکست.

خبرنگاران فرمانده ارشد ارتش آمریکا به ادامه حملات طالبان در افغانستان هشدار داد

به گزارش شبکه طلوع نیوز، ژنرال اسکات میلر در ملاقات از نیروهای عملیات های ویژه در کابل گفت که توافقنامه صلح آمریکا با طالبان حساس و شنماینده است و طالبان مسوولیت عملی کردن تعهدات شان را در این توافقنامه دارند.

هر چند بر اساس توافقنامه طالبان با امریکا، نیروهای ایالت متحده باید فرایند خروج از افغانستان را شروع نمایند؛ میلر گفت که این یک فرایند همچنان پابرجا است و آنان می خواهند که همیشه از کارایی شمار نیروهای شان اطمینان داشته باشند.

میلر اضافه کرد: دوره کاهش خشونت ها در افغانستان، برای مردم این کشور دوره مهمی بود. این شروعی برای جهت صلح است؛ تمامی طرف ها، به ویژه بخش های نظامی تعهداتی دارند تا اطمینان دهند که این جهتها قابل دست یابی هستند. ما با نیروهای امنیتی افغانستان، نیرومندی مان را نشان داده ایم؛ زیرا می دانیم که این خواست مردم افغانستان است. طالبان تعهداتی دارند که باید به آن ها عمل نمایند؛ اما اگر این کار را ننمایند، پاسخ هایی را ما در مقابل برای این اقدامات داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر طالبان بر پاسگاه های نیروهای دولتی افغانستان حمله نمایند گفت که پشتیبانی نیروهای خارجی از نظامیان افغانستان ادامه خواهد داشت.

میلر اضافه کرد: بلی؛ وقتی که احتیاج داشته باشند پشتیبانی هوایی را خواهیم فرستاد. حتی همین لحظه که اینجا ایستاده ایم، پشتیبانی هوایی ما فعال است.

طالبان پس انتها دوره کاهش خشونت حمله هایشان را به بعضی از ولایت های کشور از سر گرفته اند وزارت دفاع ملی افغانستان ادامه این حمله ها را محکوم کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرمانده ارشد ارتش آمریکا به ادامه حملات طالبان در افغانستان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرمانده ارشد ارتش آمریکا به ادامه حملات طالبان در افغانستان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید