خبرنگاران استعفای مدیر و معاون صدای آمریکا در میانه اختلافات با دولت ترامپ

به گزارش وبلاگ عینک شب، تهران- خبرنگاران- مدیر و معاون شبکه صدای آمریکا در میانه اختلافات با دولت ترامپ استعفا کردند.

خبرنگاران استعفای مدیر و معاون صدای آمریکا در میانه اختلافات با دولت ترامپ

روزنامه لس آنجس تایمز بامداد سه شنبه گزارش داد که استعفای آماندا بنت مدیر شبکه صدای آمریکا و سندی سوگاوارا معاون وی همزمان با اختلافات این شبکه با دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به شائبه ها پیرامون عدم استقلال این شبکه دامن زده است.

استعفای بنت و معاونش در حالی اعلام می شود که قرار است مایکل پک فیلمساز و یکی از متحدان ترامپ مدیریت این شبکه را به عهده بگیرد.

اخیرا اختلافات میان دولت ترامپ و هواداران او با شبکه صدای آمریکا به دلیل مطابق نبودن روایت این شبکه از همه گیری ویروس کرونا در جهان با روایت دولت ترامپ از واکنش چین به این همه گیری بالا گرفته بود.

دولت ترامپ به تازگی در بیانیه ای رسما از این شبکه انتقاد کرده و به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دستور داده بود که با وبلاگ عینک شب صدای آمریکا همکاری نکند.

دولت ترامپ همچنین بخش فارسی شبکه صدای آمریکا را نیز به باد انتقاد گرفته و از این شبکه می خواست که تبلیغات ضدایرانی خود را افزایش دهد.

برایان هوک مسوول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا اوایل خردادماه در مقاله ای که در روزنامه نیویورک پست منتشر شد با این بهانه که اولویت دولت ترامپ مقابله با انتشار اطلاعات دروغ و تبلیغات از سوی ایران است، از این شبکه خواست مطالب ضدایرانی خود را افزایش دهد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استعفای مدیر و معاون صدای آمریکا در میانه اختلافات با دولت ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استعفای مدیر و معاون صدای آمریکا در میانه اختلافات با دولت ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید