تشکیل کنسرسیوم صادراتی برای حضور صنایع غذایی در بازار جهانی

به گزارش وبلاگ عینک شب، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی تحت یک نشان ایرانی علاوه بر توسعه صادرات غیرنفتی و حضور در بازارهای جهانی، فرصت مناسبی برای توسعه صنایع پیشران در بستری فراتر از بازار داخلی فراهم خواهد شد.

تشکیل کنسرسیوم صادراتی برای حضور صنایع غذایی در بازار جهانی

به گزارش وزارت صنعت، مهدی صادقی نیارکی در نشست هم اندیشی با اعضای کانون صنایع غذایی ایران، با اشاره به برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره صنعتی و بسترسازی برای تدوین سند راهبردی برای کل زنجیره صنعتی اضافه کرد: در کنار برنامه ریزی برای تدوین سند راهبردی، تشکیل کنسرسیوم مشترک با حضور نشان های مطرح، بستر را برای حضور قدرتمند در بازارهای جهانی فراهم خواهد کرد.

صادقی نیارکی با تأکید بر ضرورت تجمیع تقاضا در زنجیره صنعتی مانند صنایع غذایی، گفت: توسعه صنایع پیشران نظیر صنایع غذایی نیازمند همکاری کل زنجیره صنعتی است و این مهم در بستر کنسرسیوم صادراتی نخستین گام برای توسعه صنایع غذایی است.

تعدادی از اعضا کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در راستای سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره ارزش صنایع پیشران ضمن طرح اقدامات اجرا شده برای تدوین سند راهبردی توسعه صنایع غذایی، گزارشی از برنامه های در دست اجرا، برای توسعه صنایع غذایی در بازارهای صادراتی ارائه کردند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تشکیل کنسرسیوم صادراتی برای حضور صنایع غذایی در بازار جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کنسرسیوم صادراتی برای حضور صنایع غذایی در بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید