تابستان خود را با این کتاب ها بگذرانید

به گزارش وبلاگ عینک شب به نقل از مجله علمی discovermagazine مهم نیست که تابستان خود را چگونه می گذرانید. مهم این است که کتاب هایی را بخوانید که معرفی شده اند.

تابستان خود را با این کتاب ها بگذرانید

عصب

هولاند، نویسنده کتاب عصب یک روزنامه نگار علم است که روزی پس مرگ مادرش تصمیم گرفت با ترس های زندگیش رو به رو شود. او از هواپیما بیرون پرید و خود را با صخره نوردی شکنجه کرد. حتی به هلند سفر کرد تا بتواند درمان هایی را برای فوبیای خود پیدا کند. اما او هیچگاه خود را جسور نمی دانست.

در این کتاب وی نگاهی جامع به موضوع ترس دارد. هولاند در کتابش به مقوله ای مانند ترس گاهی به عنوان یک موضوع آزمایشی نگاه می کند و گاهی هم به عنوان مشاهده گر آن را حیاتی می نامد. نگاه هولاند در این کتاب ماجراجویانه است؛ وی برای تدوین این اثر اطلاعاتی که برای توصیف ترس لازم دارد را در کتابش گردآوری کرده است.چیزهایی که ما خودمان به خودمان می دهیم

آیا این درست نیست که غذاهای فراوری شده برای شما بد است؟ واضح است که پاسخ دادن به این پرسش ساده نیست. جورج زیدان نویسنده کتاب عناصر با لحنی طنزآمیز اما علمی به سوالات پیچی ما درباره تنقلات پاسخ می دهد.

آن ها پیش از این اینجا بودند

قرن هاست که چیزهای عجیب در آسمان نظر دانشمندان و نظریه پردازان را به خود جذب کرده است. اما به جای پرسیدن سوالات قدیمی خوب است به این سوال پاسخ دهیم؛ آیا بشقاب پرنده ها واقعی هستند؟

سارا اسکولز نویسنده کتاب آن ها پیش از این اینجا بودند یک روزنامه نگار علم است که می خواهد در کتابش اطلاعات علمی بیشتری به مخاطبانش بدهد. در حقیقت کتابش برای افرادی که چشم به آسمان دوخته اند خواندنی خواهد بود.منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "تابستان خود را با این کتاب ها بگذرانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان خود را با این کتاب ها بگذرانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید