ایران صفر - عراق صفر، خاطره تلخ عراق، شیرین نشد

به گزارش وبلاگ عینک شب، مصاف تیم های ملی ایران و عراق با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

ایران صفر - عراق صفر، خاطره تلخ عراق، شیرین نشد

به گزارش وبلاگ عینک شب، دو تیم فوتبال ایران و عراق در سومین ملاقات مرحله گروهی گروه D جام ملت های آسیا در استادیوم آل مکتوم دوبی و از ساعت 19:30 به مصاف هم رفتند که این ملاقات با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

ایران صفر - صفر عراق

گل: -

کارت زرد: علی عدنان، امجد عتوان و احمد ابراهیم از عراق، سامان قدوس و وحید امیری از ایران

کارت قرمز: -

گزارش بازی

در ابتدای بازی با وجود میل بیشتر عراق به هجوم، جنگ دو تیم در میانه زمین ادامه داشت تا این که ایران در موقعیتی توسط امیری صاحب توپ شد که ضربه سر چکشی سردار در دقیقه 12 به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 28 شوت سامان قدوس با برخورد به مدافع عراق به کرنر رفت تا ایران همچنین از زدن گل نخست خود عاجز بماند.

نخستین حمله عراق در دقیقه 35 بازی شکل گرفت که شوت از راه دور احمد یاسین با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

اوت دستی بلند امیری در دقیقه 43 با دفع ناقص مدافعان عراق به سردار آزمون رسید که شوت این بازیکن باز هم با برخورد به مدافعان عراق مقابل پای جهانبخش نهاده شد که شوت سرکش هافبک مهاجم تیم ملی با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه باز هم اوت دستی بلند وحید امیری به آزمون رسید که شوت آزمون دو بار به دست صفا هادی برخورد کرد که ملی پوشان ایران اعتقاد به پنالتی داشتند اما داور چنین نظری نداشت.

نیمه دوم

علی رغم بازی هجومی ایران در نیمه دوم، شاگردان کی روش نتوانستند موقعیت جدی را روی دروازه عراق ایجاد نمایند و پاس های آخر تیم ملی پیش از رسیدن به مهاجمان توسط عراقی ها دفع می شد.

ضعف ایران در موقعیت سازی باعث شد تا کی روش مهدی طارمی را به جای جهانبخش وارد زمین کند.

در دقیقه 65 دفع ناقص کنعانی زادگان نزدیک بود کار دست ایران دهد که ضربه زمینی مهند علی از پشت محوطه جریمه را بیرانوند در اختیار گرفت.

در دقیقه 72 حملات پی در پی ایران روی دروازه عراق با سانتر وریا غفوری ادامه پیدا کرد که تعدد مهاجمان ایران در محوطه جریمه هم کارساز نبود و مدافع عراق توپ را دور کرد.

دقیقه 78 عراق با طارق همام صاحب توپ شد که سانتر زیبای این بازیکن با ضربه سر علی عباس می رفت که دروازه ایران را باز کند اما فوق واکنش بیرانوند مانع از باز شدن دروازه تیم ملی شد.

در نهایت کوشش دو تیم در سرانجام 90 دقیقه فایده ای نداشت و بازی با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی زادگان، سید مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، روزبه چشمی(80- اشکان دژاگه)، وحید امیری، سامان قدوس(74- مهدی ترابی)، علیرضا جهانبخش(63- مهدی طارمی) و سردار آزمون.

ترکیب عراق: جلال حسن، علا مهاوی، علی فائز، علا ابراهیم، علی عدنان، امجد عتوان، صفا هادی، احمد یاسین(46- بشار رسن)، طارق همام، مهند علی(70- علا عباس) و حسین علی.

در دیگر ملاقات این گروه ویتنام و یمن به مصاف هم رفتند که ویتنام توانست با رجحان دو بر صفر برابر یمن با سه امتیاز در رده سوم گروه D قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران صفر - عراق صفر، خاطره تلخ عراق، شیرین نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران صفر - عراق صفر، خاطره تلخ عراق، شیرین نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید