آیا می توان با یاری هوش مصنوعی کرونا را پیش بینی کرد؟

به گزارش وبلاگ عینک شب، استفاده از هوش مصنوعی در حال حاضر در بسیاری از صنایع رواج پیدا نموده است. از ادغام فناوری در وسایل نقلیه خودران برای امنیت ، تا استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای بهبود تبلیغات. اما آیا با استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی می توان به پیش بینی شیوع ویروس هایی مانند COVID-19 یاری کرد؟

آیا می توان با یاری هوش مصنوعی کرونا را پیش بینی کرد؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از یورونیوز، از زمانی که اولین موارد ویروس در اواخر دسامبر سال 2019 مشاهده شد، تا امروز، این ویروس از ووهان چین به 34 کشور در سراسر دنیا گسترش یافته است.

سازمان بهداشت دنیای هشدار داده است که دنیا باید برای عالم گیری کروناویروس آماده شود. این ویروس می تواند به وسیله شخصی به شخص دیگر به وسیله قطرات تنفسی منتقل شود. درواقع کافی است که فرد آلوده سرفه یا عطسه کند. مطابق اطلاعات سازمان دنیای بهداشت، علائم شایع این بیماری شامل مسائل تنفسی ، تب ، سرفه ، تنگی نفس و درد عضلانی است. در موارد شدیدتر ، عفونت می تواند باعث ذات الریه ، سندرم حاد شدید تنفسی ، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.

اکنون توسعه دهندگان هوش مصنوعی اظهار داشته اند که فناوری می تواند برای نشان دادن علائم نامحسوس بیماری مفید باشد. درواقع تکنولوژی می تواند قبل از پزشکان بفهمد که مسئله ای در بدن بیمار وجود دارد. افزون بر این، هوش مصنوعی می تواند به مؤسسات پزشکی هشدار دهد که چه تعداد از افراد، احتمالا ناقل یا مبتلا هستند و دو یا چهار هفته قبل از شیوع بیماری در منطقه ای معین به سیستمهای بهداشتی هشدار دهد.

این تشخیص سریع به نوبه خود می تواند به پزشکان فرصت دهد برای معالجه، درمانی موثر انتخاب نمایند و به مردم اطلاعات بهتری بدهند. از آنجایی که ویروس همچنان در حال گسترش است ، اکنون از هوش مصنوعی برای یاری به پیش بینی محل بعدی حمله ویروس در دنیا استفاده می شود. این فناوری به منظور شناسایی و نظارت بر شیوع ویروس ، به وسیله اخبار و اطلاعات مربوط به ترافیک هوایی می شود.

منبع: انتخاب

به "آیا می توان با یاری هوش مصنوعی کرونا را پیش بینی کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توان با یاری هوش مصنوعی کرونا را پیش بینی کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید